fbpx

Cestujete rádi vlakem? Pak byste možná v budoucnu neměli minout Lipsko, kde mají nejlepší evropské nádraží. Vyplývá to z výsledků žebříčku European Railway Station Index 2021, který hodnotí největší železniční stanice na starém kontinentu. Rozhodujícími faktory jsou například množství obsluhovaných destinací, přístup na nástupiště nebo i stravovací možnosti.

Žebříček sestavuje společnost Consumer Choice Center, která na lipském hlavním nádraží ocenila zejména zařízení a služby. „Stanice nabízí největší počet domácích destinací a mimo to množství obchodů a restaurací. Nádraží navíc využívá několik železničních společností, díky čemuž v naší top pětce vyčnívá,“ okomentovala společnost výsledek.

Na druhém místě skončilo hlavní nádraží ve Vídní, třetí příčku má londýnské St. Pancras, které žebříčku v minulých letech dominovalo. O čtvrtou pozici se dělí Amsterdam Centraal a Moskva Kazansky, o pátou pak hlavní nádraží ve Frankfurtu a Mnichově.

Společnost Consumer Choice Center zdůraznila, že velikost nádraží při hodnocení nehraje zas tak podstatnou roli. Větší rozloha totiž automaticky neznamená i lepší infrastrukturu. „Některá největší evropská nádraží jako například Paris Gare du Nord nebo Madrid Atocha se ani nedostala do top desítky, když je řeč o zákaznické zkušenosti,” uvedli autoři studie.

„Koronavirová krize značně omezila svobodné cestování v Evropě i na celém světě. Dlouhé jízdy vlakem se tak pro mnohé z nás staly pouhou vzpomínkou. Jak však postupuje očkování, máme důvod být optimističtí, protože se nám zřejmě znovu poštěstí v létě cestovat. Náš index železničních stanic proto může být pro mnohé užitečný,“ uzavřela společnost.

Publié à l'origine ici.

Partager

Suivre:

Plus de messages

Abonnez-vous à notre newsletter

proche
fr_FRFR