fbpx

Rok 2023 niesie ze sobą spore wyzwania i obietnice zarówno dla europejskich podróżnych, jak i portów lotniczych. W trzeciej edycji Europajskiego konsumenckiego indeksu portów lotniczych Firma Consumer Choice Center udoskonaliła i zaktualizowała swoje rankingi, korzystając z danych dostarczonych przez lotniska, z rapportów rocznych, statystyk internetowych i własnych niezależnych badań.

Warszawskie Lotnisko Chopina zadebiutowało w Indeksie portów lotniczych jako pierwsze polskie lotnisko w rankingu. W 2022 r. lotnisko obsłużyło 14,4 millones pasażerów, co świadczy o rosnącym znaczeniu Polski jako lidera w Europie Wschodniej i zarazem pokazuje znaczenie izolacji Rosji na arenie międzynarodowej.

Kilka najlepszych portów lotniczych w naszym indeksie nadal pozostaje w czołówce: w zestawieniu prowadzą lotniska con Zurychu, Brukseli i Fráncfort del Meno jako trzy najlepsze porty lotnicze w Europie pod względem obsługi pasażerów.

Oceniając lotniska, wzięliśmy pod uwagę kilka czynników, od lokalizacji portu i obsługi transportowej po dostępność przyjaznych konsumentom udogodnień, takich jak sklepy i restauracje. Skupiliśmy się również na czasie oczekiwania na kontrolę bezpieczeństwa i średniej liczbie opóźnień lotów.

„Ten indeks jest istotnym źródłem informacji dla podróżnych, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać czas podczas lotów w Europie. Złe doświadczenia na lotnisku mogą negatywnie odbić się na dobrych wspomnieniach z udanej podróży. Cieszymy się, że możemy udostępnić nasze najnowsze rankingi podróżnym z całego świata, aby mogli lepiej się przygotować i latać wygodniej” – wyjaśnia Emil Panzaru, kierownik ds. badań w Consumer Choice Center.

Leer el texto completo aquí

Compartir

Seguir:

Más publicaciones

Suscríbete a nuestro boletín

Vuelve al comienzo
es_ESES