fbpx

Rok 2023 niesie ze sobą spore wyzwania e obietnice zarówno dla europejskich podróżnych, jak e portów lotniczych. W trzeciej edycji Europejskiego konsumenckiego indeksu portów lotniczych firma Consumer Choice Center udoskonaliła e zaktualizowała swoje rankingi, korzystając z danych dostarczonych przez lotniska, z rapportów rocznych, statystyk internetowych e własnych niezależnych badań.

Varsavia Lotnisko Chopina zadebiutowało w Indeksie portów lotniczych jako pierwsze polskie lotnisko w rankingu. W 2022 r. lotnisko obsłużyło 14,4 mln pasażerów, co świadczy o rosnącym znaczeniu Polski jako lidera w Europie Wschodniej e zarazem pokazuje znaczenie izolacji Rosji na arenie międzynarodowej.

Kilka najlepszych portów lotniczych w naszym indeksie nadal pozostaje w czołówce: w zestawieniu prowadzą lotniska w Zurychu, Brukseli io Frankfurcie jako trzy najlepsze porty lotnicze w Europie pod względem obsługi pasażerów.

L'oceniając lotniska, wzięliśmy pod uwagę kilka czynników, od lokalizacji portu e obsługi transportowej po dostępność przyjaznych konsumentom udogodnień, takich jak sklepy e restauracje. Skupiliśmy się również na czasie oczekiwania na kontrolę bezpieczeństwa e średniej liczbie opóźnień lotów.

„Dieci indici sono istotnym źródłem informacji dla podróżnych, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać czas podczas lotów w Europie. Złe doświadczenia na lotnisku può negatywnie odbić się na dobrych wspomnieniach z udanej podróży. Cieszymy się, że możemy udostępnić nasze najnowsze rankingi podróżnym z całego świata, aby mogli lepiej się przygotować e latać wygodniej” – wyjaśnia Emil Panzaru, kierownik ds. badań w Consumer Choice Center.

Leggi il testo completo qui

Condividere

Seguire:

Altri post

Iscriviti alla nostra Newsletter

Descrizione