fbpx

FAKTY.KONOPNE: Legalizacja marihuany w Luksemburu to świetna wiadomość

Bill Wirtz, Analyse Polityczny w Consumer Choice Center (CCC) twierdzi, że chociaż legalizacja marihuany powinna nastąpić już wcześniej, um znakomita wiadomość dla konsumentów zu scherzen.

„Jeśli reforma pozwoli na sprzedaż obcokrajowcom, to wpływ będzie ogromny“, powiedział analityk polityczny z Consumer Choice Center.

„Byłaby to wspaniała wiadomość dla konsumentów i początek nowej ery polityki antynarkotykowej w UE“.

„Luksemburg stanie się pierwszym krajem w UE, który faktycznie zalegalizuje konopie indyjskie, ponieważ Czechy, Portugalia lub Holandia albo je tolerują, albo dekryminalizują. Ta wiadomość to silny sygnał do innych krajów w UE. Pierwsze lody przełamane. “, powiedział Wirtz.

Wcześniejsze oświadczenia prasowe partnerów koalicyjnych wskazują, że marihuana byłaby legalna tylko dla mieszkańców. Jest to jednak niewłaściwa droga, ponieważ nie tylko dyskryminuje obcokrajowców, ale może również doprowadzić do zwiększenia czarnego rynku w tym regionie.

„Uważamy, że konopie indyjskie powinny być legalne dla wszystkich osób dorosłych, bez względu na narodowość. Może to pomóc w stworzeniu nowej branży turystycznej w kraju. Nie ma powodu, aby traktować legalne konopie indyjskie w sposób bardziej rygorystyczny niż legalny alkohol. Jeśli obcokrajowcy, którzy są pełnoletni, mogą kupić legalny alkohol w kraju, powinni również być w stanie kupić konopie indyjskie.“

„Rząd powinien rozpocząć szeroki proces konsultacji w sprawie procedury legalizacji. Chcemy inteligentnej legalizacji, która przyniesie korzyści odpowiedzialnym konsumentom, pomoże zapewnić regulacje przyjazne rynkowi i pomoże chronić obywateli Luksemburga „- powiedział Wirtz.

Weiterlesen hier

Aktie

Folgen:

Weitere Beiträge

Abonniere unseren Newsletter

Scrolle nach oben
de_DEDE