fbpx

FAKTY.KONOPNE: Legalizacja marihuany w Luksemburu to świetna wiadomość

Bill Wirtz, analityk polityczny w Centro di scelta dei consumatori (CCC) twierdzi, że chociaż legalizacja marihuany powinna nastąpić już wcześniej, per scherzo a znakomita wiadomość dla konsumentów.

“Jeśli reforma pozwoli na sprzedaż obcokrajowcom, to wpływ będzie ogromny”, powiedział analityk polityczny z Consumer Choice Center.

“Byłaby to wspaniała wiadomość dla konsumentów i początek nowej ry polityki antynarkotykowej w UE”.

“Luksemburg stanie się pierwszym krajem w UE, który faktycznie zalegalezuje konopie indyjskie, ponieważ Czechy, Portugalia lub Holandia albo je tolerują, albo dekryminalizują. Ta wiadomość a silny sygnał do innych krajów w UE. Pierwsze lody przełamane. “, Powiedział Wirtz.

Wcześniejsze oświadczenia prasowe partnerów koalicyjnych wskazują, że marihuana byłaby legalna tylko dla mieszkańców. Jest to jednak niewłaściwa droga, ponieważ nie tylko dyskryminuje obcokrajowców, ale może również doprowadzić do zwiększenia czarnego rynku w tym regionie.

“Uważamy, że konopie indyjskie powinny być legalne dla wszystkich osób dorosłych, bez względu na narodowość. Może to pomóc w stworzeniu nowej branży turystycznej w kraju. Nie ma powodu, aby traktować legalne konopie indyjskie w sposób bardziej rygorystyczny niż legalny alkohol. Jeśli obcokrajowcy, którzy są pełnoletni, mogą kupić legalny alkohol w kraju, powinni również być w stanie kupić konopie indyjskie.”

“Rząd powinien rozpocząć szeroki proces konsultacji w sprawie procedure legalizacji. Chcemy inteligentnej legalizacji, która przyniesie korzyści odpowiedzialnym konsumentom, pomoże zapewnić regulacje przyjazne rynkowi i pomoże chronić obywateli Luksemburga “- powiedział Wirtz.

Leggi di più qui

Condividere

Seguire:

Altri post

Iscriviti alla nostra Newsletter

Descrizione
it_ITIT