fbpx

Polonia

Najlepsze dworce w Europa wybrane. Ubiegłorocznego zwycięzcę dobrze znaliście. Un adesso?

Firma Consumer Choice Center opublikowała tegoroczny europejski indeks dworców kolejowych. Pośród wszystkich dworców w Europie najlepszym okazał się dworzec w Lipsku, czyli u naszych zachodnich sąsiadów.

W ubiegłym roku tytuł najlepszego dworca dzierżył St. Pancras w Londynie – dobrze znany Polakom, którzy licznie e chętnie podróżują do brytyjskiej stolicy. Doceniono wtedy nie tylko jego wygląd, ale też oznakowanie, liczbę dostępnych połączeń czy infrastrukturę gastronomiczną. Na drugim miejscu znalazł się dworzec w Zurychu, e na trzecim w Lipsku. Un jak jest con tym roku? W czołówce nie zabrakło przetasowań.

Doroczny ranking jest odpowiedzią na listy najlepszych lotnisk świata. Il Firma Consumer Choice Center ha una vasta gamma di offerte, la cui scelta è stata accolta nella raccolta di informazioni di spicco e la creazione di una banca dati più conveniente presso Starym Kontynencie.

W tym roku najlepszym dworcem w Europie okazał się być ten w Lipsku. Niemiecki dworzec zdeklasował więc St. Pancras e znacząco wspiął się w górę, bo z ostatniego miejsca na podium wylądował na pierwszym. Nie bez znaczenia było tutaj znaczące ograniczenie liczby połączeń Eurostar, które w trakcie pandemii zostały mocno okrojone. We efekcie londyński dworzec nie mógł już dorównać konkurencji e zajął trzecie miejsce – można więc śmiało powiedzieć, że due volte zamieniły się miejscami. 

Kto wylądował pomiędzy nimi? Drugie miejsce zdobył dworzec w Wiedniu, który w ubiegłym roku nie załapał się nawet na pierwszą dziesiątkę. Awans jest więc spektakularny. Zaraz za podium trafił Amsterdam Centraal, e dalej Dworzec Kazański w Moskwie. Pierwszą piątkę zamykają ex aequo dworce centralne w Monachium i Frankfurcie. W pierwszej dziesiątce znalazły się też inny moskiewski dworzec (tym razem Kurski), główne dworce w Mediolanie i Birmingham, e także Rzym Termini i Montparnasse w Paryżu.

Originariamente pubblicato qui.

Il divieto di fare acquisti domenicali in Polonia è una cattiva notizia per i consumatori

VOCAL EUROPE: Il 24 novembre 2017 molti clienti negli Stati Uniti e in altri luoghi del mondo, inclusa la Polonia, erano alla ricerca di vendite promozionali offerte dai negozi durante il Black Friday. Lo stesso giorno, il parlamento polacco ha approvato la legge che vieta il commercio al dettaglio la domenica.

Descrizione
it_ITIT