fbpx
vola libero

Firma Consumer Choice Center opublikowała tegoroczny europejski indeks dworców kolejowych. Pośród wszystkich dworców w Europie najlepszym okazał się dworzec w Lipsku, czyli u naszych zachodnich sąsiadów.

W ubiegłym roku tytuł najlepszego dworca dzierżył St. Pancras w Londynie – dobrze znany Polakom, którzy licznie e chętnie podróżują do brytyjskiej stolicy. Doceniono wtedy nie tylko jego wygląd, ale też oznakowanie, liczbę dostępnych połączeń czy infrastrukturę gastronomiczną. Na drugim miejscu znalazł się dworzec w Zurychu, e na trzecim w Lipsku. Un jak jest con tym roku? W czołówce nie zabrakło przetasowań.

Doroczny ranking jest odpowiedzią na listy najlepszych lotnisk świata. Il Firma Consumer Choice Center ha una vasta gamma di offerte, la cui scelta è stata accolta nella raccolta di informazioni di spicco e la creazione di una banca dati più conveniente presso Starym Kontynencie.

W tym roku najlepszym dworcem w Europie okazał się być ten w Lipsku. Niemiecki dworzec zdeklasował więc St. Pancras e znacząco wspiął się w górę, bo z ostatniego miejsca na podium wylądował na pierwszym. Nie bez znaczenia było tutaj znaczące ograniczenie liczby połączeń Eurostar, które w trakcie pandemii zostały mocno okrojone. We efekcie londyński dworzec nie mógł już dorównać konkurencji e zajął trzecie miejsce – można więc śmiało powiedzieć, że due volte zamieniły się miejscami. 

Kto wylądował pomiędzy nimi? Drugie miejsce zdobył dworzec w Wiedniu, który w ubiegłym roku nie załapał się nawet na pierwszą dziesiątkę. Awans jest więc spektakularny. Zaraz za podium trafił Amsterdam Centraal, e dalej Dworzec Kazański w Moskwie. Pierwszą piątkę zamykają ex aequo dworce centralne w Monachium i Frankfurcie. W pierwszej dziesiątce znalazły się też inny moskiewski dworzec (tym razem Kurski), główne dworce w Mediolanie i Birmingham, e także Rzym Termini i Montparnasse w Paryżu.

Originariamente pubblicato qui.

Condividere

Seguire:

Altri post

Iscriviti alla nostra Newsletter

Descrizione
it_ITIT