fbpx

Son on yılda ağ tarafsızlığı mücadelesinin en parlak döneminde, teknoloji aktivistleri ve işletmeler ağ tarafsızlığının olmadığı bir kıyamet senaryosu konusunda uyardılar: internet geçiş ücretleri, veri yasakları ve daha duşük hızlar.

Washington, ISP'leri kamu hizmetleri olarak yeniden sınıflandırmazsa ve Federal İletişim Komisyonu'na denetim verirse, tüm çevrimiçi deneyimimizin daha da kötüye gideceğini savundular.

Şimdi, FCC Başkanı Ajit Pai'nin net tarafsızlığı yürürlükten kaldırmasından beş yıl sonra, çevrimiçi hızlar rekor seviyelere ulaştı, her zamankinden daha fazla Amerikalı çevrimiçi durumda ve Internet ekonomisi Amerikan toplumunda baskın gelline bir güçkın. Il suo zamankinden daha açık.

Bununla birlikte, her zaman huzursuz olan bu aktivistlerin çoğu, yeni bir siyasi mücadele için ağ tarafsızlığı savaş bayrağını bir kenara attı: yenilikçi teknoloji şirketlerini ezmek ve kısıtlamak için antitröst yasalarını knmak.

Günümüzün aktivistleri ve politikacıları, despotik bir çevrimiçi geleceğe başvurmak yerine, sayısız “teknoloji tekeli”nden ve onların yaşamlarımız ve verilerimiz üzerindeki bariz kontrollerinden yakınıyorlar.

In un'area di gioco etkilenen, basata su un'area geografica americana milyonlarca, l'Internet è stata creata da Internet per ottenere informazioni su Amazon, Meta Platforms, Google e Apple. ayrıldıklarına odaklanılmıştır.

Bununla birlikte, bu şirketlerin her biri, Kongre tarafından bekleyen bekleyen veya işletmelerinin operasyonlarının daha sıkı düzenleyici incelemesi bekleyen başsavcılardan davalarla karşı karşıyadır.

Sosyal medya hesaplarını yasaklamak veya yasaklamak ya da kendi ürünlerini pazarlarında tercih etmek olsun, il suo şirketi kendi eylemleri veya politikaları nedeniyle eleştirmek için birçok neden olsa da, duezenleyicileri bu şirketlerin nasıl daha fazla kontrol dalmya sabir ikır impedito. işletmek çok ileri gidiyor.

I messaggi di Twitter e Facebook sono stati pubblicati su domande dirette a livello federale, ma il governo federale ha dichiarato che i messaggi di sole più importanti potrebbero essere interrotti.

Gerçek şu ki, teknoloji sektörü inanılmaz derecede rekabetçi ve tüketici çıkarlarına hitap eden çeşitli farklı ürünler ve hizmetler sunuyor.

Facebook e Twitter sono stati segnalati, kendi Mastodon sunucunuzu e Matrix sono stati resi disponibili. YouTube, istediğiniz içeriği barındırmıyorsa, Rumble veya Odyssey'e kolayca kaydolabilirsiniz. Amazon'a tahammül edemiyorsanız, Shopify, ürünlerini müşterilere listelemeleri için milyonlarca girişimciye bir satış noktası daha sağlar. Seçimler sonsuzdur.

Bu nedenle, bir tüketici savunucusu olarak, Fight for the Future gibi geniş bir koalisyonun yükselişini gördüğümde hayal kırıklığı yaşıyorum.

Con koalisyon, Automattic (WordPress), Brave Browser, Protonmail e Spotify dahil olmak üzere sevdiğim ve sık kullandığım birçok şirketi e aynı zamanda uzun süredir yenilikçileri e serbest girişimi kısıtlamaya çalışan birçok çıkar grubunu içeriyor.

Se la tecnologia è stata acquistata in modo affidabile, l'edildiğini potrebbe non essere disponibile, l'uso di dispositivi di riscaldamento o l'installazione di dispositivi di ricarica è stata effettuata in modo indipendente.

Kongre, teknolojinin gücünü dizginlemek için antitröst yasalarını değiştirmeyi başarırsa, bu tipik İnternet kullanıcısı ve tüketicisinin yararına olmayacaktır. Bunun yerine, birleşme ve satın almaları kısıtlamaktan çok daha fazlasını yapmak isteyen bir koalisyonun politika hedeflerini karşılayacaktır: belirli siyasi konuşmalar, düşmanca gördüğü hareketler e tüketicilerin erişmek istemediği ürünler.

Antitröst baskısı, Facebook'taki tipik muhafazakarlara veya YouTube'daki liberal çevrecilere yardımcı olmaz. Non è stato possibile accedere a messaggi di posta elettronica precedenti che richiedono un'unica informazione in merito a ciò che è stato detto in precedenza, selezionare le impostazioni predefinite e attivare l'opzione.

Antitröst eylemi çok ileri giderse, bize mükemmel bir rekabet veya geniş seçenekler çağı getirmez. Internet kullanıcılarını yenilikçi seçeneklerden mahrum bırakacak e büyümelerine ve değer yaratmalarına izin veren girişimci güçleri engelleyecektir. Önceden uyarmalıyız.

Originariamente pubblicato qui

Condividere

Seguire:

Altri post

Iscriviti alla nostra Newsletter

Descrizione
it_ITIT