A Consumer Choice Center lobbiszervezet honlapján Kész Zoltán, korábbi országgyűlési képviselő felveti, hogy mivel a 8 milliárd dollár értékű debreceni beruházás lépéseit a Kínai Kommunista Párt ellenőrzi, és annak mérföldköveiről a kínai és magyar vezetés határoz, ezért a CATL gyár működésének biztonságpolitikai aggályai is vannak.
Emlékeznek arra, amikor 2021 végén Magyarország pekingi nagykövete említést tett arról, hogy hazája büszke arra, hogy a kínai vállalatok belépési pontjaként szolgálhat az Európai Unió területén?
– kezdi Kész Zoltán, korábbi országgyűlési képviselő elemző írását a Consumer Choice Center lobbiszervezet honlapjan. A szervezet magyar vezetője felidézi, hogy akkoriban főképp a Fudan Egyetem budapesti campusa, a Belgrád-Budapest vasút, a lélegeztetőgép üzlet vagy a hazánkban megjelenő kínai high tech cégek jutottak az emberek eszébe erről.
A CONTEMPORARY AMPEREX TECHNOLOGY LTD (CATL) NEVŰ KÍNAI CÉG MAGYARORSZÁGI 8 MILLIÁRD DOLLÁR ÉRTÉKŰ BERUHÁZÁSA.
Kész Zoltán kiemeli, hogy ez a projekt nem pusztán környezetvédelmi veszélyeket rejt, és idézi a megfigyelési kérdésekkel foglalkozó szakportál, az Intelligence Online megállapítását, amely szerint
Lesen Sie den vollständigen Text hier