fbpx

Вместо полного запрета на использование натурального меха гораздо важнее обеспечить э ффективный контроль за стандартами его производства (укр.)

Сьомого лютого у Верховній Раді зареєстрували законопроект про заборону хутров ого виробництва. Заборона має набрати чинності з 1 січня 2025 року, а до цього моменту будуть встановл ені нові вимоги до утримання тварин.

Стандартно, одним з ключових аргументів на підтримку заборони хутряних ферм в Уликобр итанії, Австрії та Австралії, Македонії, Болгарії, Словенії, Люксембурзі, Серб ії та Чехії, Хорватії, та Японії .

Pour cela ширення та рекламування виробів з натурального хутра і визнати його екологічно небез печним. Багато з них також посилаються на слова Магатми Ґанді про те, що народ можна оцінити п о тому, як він поводиться з тваринами. В той час, як ми всі можемо погодитись, що благополуччя тварин і питання захисту д овкілля заслуговують великої уваги з боку як кожного з нас, так і політиків, ва жливо подивитись на проблему під іншим світом.

Це правда, що закордоном натуральне хутро набагато менш популярне. Пам'ятаю, коли я вчилась у Києві у 2015, достатньо було пройтись по Хрещатику, щоб побачити наскільки поширеними були шуби з натурального хутра. Я купила шубу теж, щоб бути 'у тренді", однак коли переїхала до Франції тренд ру хається в зворотньому напрямку – шуби з натурального хутра не є настільки популя рним – відмовилась від хутра. Інше середовище безумовно змінило мої преференції як споживача, але це добровільна зміна – не диктована законами.

З 2015-го багато змінилось в Україні. У березні 2018-го року, кореспонденти "Сегодня" дослідили попит на шуби з натурального хутра. ° чч гривень, ццнни Впали до 13 тисяч гривень. Очевидно, причиною цього є те, що попит на товари з натурального хутра впав: натура льне хутро втратило популярність через тиск на споживача з боку груп за права тва рин. Через наявність альтернатив на ринку, багато виробників і українських дизайнерів відмовились від натурального хутра добровільно.

Власне, якщо гоговорити дуже конкретно, то скоріше не стільки добровільно, як під впливом активістських груп, однак все ж не через примус збоку держави. Якщо першому можна опиратись, то з другим набагато важче справитись.

Багато світових брендів, таких як Шанель, також відмовились від використання мат еріалів тваринного походження. Таке рішення було прийнято з міркувань про благополуччя тварин, до чого все бі льше ЗМІ та активістів привертають увагу. Однак, як зазначають експерти, "багато міленіалів вважають за краще купувати пр одукти, які є "етично чистими". Але іронія полягає в тому, et економічне використання диких тварин набагато більш екологічно стійке.

Інше питання, що в Україні відсутні умови для екологічно стійкого використання т варин. Вони дійсно потребують покращення і, залишаючись скептичною до державного втручан ня, я можу допустити, в цій ча стині.

Кожного разу коли дизайнери відмовляються від натурального хутра, що у свою чер гу є їхнім правом, вони лишають безробітними тисячі людей по всьому світу, які не просто працюють з матеріалами тваринного походження, а є фахівцями з охорони, необ хідними для підтримки тваринного доброполуччя.

Заборона хутра, в Україні призведе до закриття 200 підприємств в Україні, заді $400 м лн.

Іншим важливим питанням, яке дійсно потребує уваги з боку законодавців, є питанн я дезінформації споживачів про склад товарів. Однак, для його вирішення не треба забороняти хутро, а переглянути стосовно цього п равозастосування таких актів, як Закон Про Захист Прав Споживачів і Цивільного Ко дексу.

Par exemple ьному виробництві хутра. На сьогоднішній день існує багато незалежних сертифікаційних програм, які існуют ь з метою атестації ферм на предмет їх дотримання екологічних норм і ставлення до т варин. Як показує практика, це в інтересі самих підприємств показати їхнім споживачам що вироблене ними хутро відповідає цим стандартам.

Купляти чи не купляти хутряні чи інші вироби з тварин – це право кожного і це тре ба поважати. Однак перш ніж вдаватись до таких радикальних мір як заборона хутра, треба визна читись : ми хочемо заборонити хутро, а тобто позбавити споживача і виробника права обира ти і робити свідомі обізнані вибори, чи ми хочемо покращити тваринне благополуччя?

Publié à l'origine ici
Partager

Suivre:

Plus de messages

Abonnez-vous à notre newsletter

proche
fr_FRFR