fbpx

Polônia

Najlepsze dworce w Europie wybrane. Ubiegłorocznego zwycięzcę dobrze znaliście. Um agora?

Firma Consumer Choice Center opublikowała tegoroczny europejski indeks dworców kolejowych. Pośród wszystkich dworców w Europie najlepszym okazał się dworzec w Lipsku, czyli u naszych zachodnich sąsiadów.

W ubiegłym roku Pancras w Londynie – dobrze znany Polakom, którzy licznie i chętnie podróżują do brytyjskiej stolicy. Doceniono wtedy nie tylko jego wygląd, ale też oznakowanie, liczbę dostępnych połączeń czy infrastrukturę gastronomiczną. Na drugim miejscu znalazł się dworzec w Zurychu, a na trzecim w Lipsku. Um jak jest com tym roku? W czołówce nie zabrakło przetasowań.

Doroczny ranking jest odpowiedzią na listy najlepszych lotnisk świata. Firma Consumer Choice Center już rok temu przyznała, że rosnący popyt na podróże kolejowe zainspirował ich do stworzenia zestawienia najbardziej przyjaznych dworców na Starym Kontynencie.

W tym roku najlepszym dworcem w Europie okazał się być ten w Lipsku. Niemiecki dworzec zdeklasował więc St. Pancras e znacząco wspiął się w górę, bo z ostatniego miejsca no pódio wylądował na pierwszym. Nie bez znaczenia było tutaj znaczące ograniczenie liczby połączeń Eurostar, które w trakcie pandemii zostały mocno okrojone. W efekcie londyński dworzec nie mógł już dorównać konkurencji e zajął trzecie miejsce – można więc śmiało powiedzieć, że dworce zamieniły się miejscami. 

Kto wylądował pomiędzy nimi? Drugie miejsce zdobył dworzec w Wiedniu, który w ubiegłym roku nie załapał się nawet na pierwszą dziesiątkę. Awans jest więc spektakularny. Zaraz za podium trafił Amsterdam Centraal, a dalej Dworzec Kazański w Moskwie. Pierwszą piątkę zamykają ex aequo dworce centralne w Monachium i Frankfurcie. W pierwszej dziesiątce znalazły się też inny moskiewski dworzec (tym razem Kurski), główne dworce w Mediolanie em Birmingham, a także Rzym Termini e Montparnasse w Paryżu.

Publicado originalmente aqui.

A proibição de compras aos domingos na Polônia é uma má notícia para os consumidores

VOCAL EUROPA: Em 24 de novembro de 2017, muitos clientes nos EUA e em outros lugares do mundo, incluindo a Polônia, estavam procurando ofertas promocionais oferecidas por lojas na Black Friday. No mesmo dia, o parlamento polonês aprovou a lei que proíbe o comércio varejista aos domingos.

Role para cima
pt_BRPT