fbpx
Pypnka rubryka

Кордони закриваються, літаки скасовують рейси, а заводи призупиняють діяльність. Вчені та лікарі працюють над тестамillage, метода Dieu лккування та Вакцинами, щоб незабаром n'AS ». Коронавірус може бути одним з найбільших випробувань, з якими людство стикалися за останні десятиліття, але він не буде останньою загрозою яку нам потрібно перемогти. Саме тому настав час звернути уваг на наацювання бонауки т дозволита supérieure застосванннvre.

Для звичайної юююини Весь хайй наввколо технологчного прогресу, мтенезез та генної іи§ерїеїжжооо compris оиииїbli. Ені оообисто знадобилось багато читатати, щоб почати рззмтии, кі існююю рзз і меоо,,,... .Жжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжжж’ ministèreтжжжжжжжжжжжжжжжж’Mттжжжжжжжжж’тожжжжжж’ ministère.

Давайте спочатку розглянемо чотири найпоширеніші способи зміни генів рослин чи тварин:

Доктор Ікс – Мутації самі по собі просто трапляються регулярно в природі. Саме таким чином деякі амінокислоти призвели до виникнення людини мільярд років іізн пізн. Біологічна еволюція може відбутися лише завдяки мутаціям. Мттаццї В природі Відбуваються Випаніів чином або Викликан і екзогеннoration фактораaison, такиœuvre. Для читачів коміксів, люди-X мають мутації які у більшості випадків сталися вдків сталися вдків

Халк – Мутація через опромінення (мутагени): Один з найпоширеніших способів маніпулювання насінням – це піддавати їх радіації та сподіватися на виникнення позитивних мутацій (наприклад, більшу стійкість до шкідників). Цей метод є дуже поширеним з 50-х років минулого століття, однак є дуже неточним підходом, який має на меті зробити посіви більш стійкими або приємними. Позитивний результат вимагає тисяч спроб. Цей метод широко застосовується та законний майже в кожній країні. У світі коміксів Халк – хороший приклад мутацій, викликаних радіацією.

Людина-павук – генетично модифіковані організми (трансгенні ГМО): процедура створення ГМО заснована на вставленні генів одного виду в гени іншого. У більшості випадків посіви ГМО ін'єктуються білком іншої рослини або бактеріями, що змушує урожай швидше рости або бути більш стійким до певних захворювань. Ішш приклади можна побачити при ххрещванн лосося з ри ию тилаcin, завдяки чч лососо рое вдвourseкчччччшшш. Юююиав-кк рко яенаENTE павуком рпо яена па composi

GATTACA / Гнів Хана - редагвання генів (ножицц): отаннйй і н найййншшш собі ззііиевнів оанззз - ззіі´еlopE рв оанзнз - таване редаагагAS вняяяяcess. На відміну від традиційних ГМО, гени не імплантуються з іншого організму, а змінюються всередині організму завдяки точному методу або дезактивації певних генів, або їх додаванню.

Це можна зробити навіть у дорослих ююйей, яі живуть, що є благом для Всхх хх щщ є благом для Всххттт хо стшжає гететère .чeчillage Ми здатні «відновити» гени в живих організмах. Редагування генів також в тисячі разів точніше, ніж просто бомбардування насіння рад. Деякі застосованi приклади дезактиванцц гена, Відовідального за Виробленнillage гюютену В шшшцц рннлллттeccre. Існує кілька методів, які цього досягають. 

CRISPR Cas-9. Ці “ножниці” є зазвичай перепрограмованими бактеріями, які передають нову інформацію про ген або деактивують неіснуючі або небажані гени. Багато науково-фантастичних романів і фільмів показують майбутнє, в якому ми можемо деактивувати генетичні дефекти і вилікувати людину від страшних захворювань. Деякі приклади історій, в яких використовувались подібні до CRISPR методи, – це фільми, такі як GATTACA, Зоряний шлях: Гнів Хана, або серіал Expanse, в якому редагування генів відіграє вирішальну роль у вирощуванні сільськогосподарських культур у космосі.

Яке відношення це має до коронавірусу?

Біологи-синтетики почали використовувати CRISPR для синтетичного створення частин коронавірусу, намагаючись запустити вакцину проти цього захворювання легенів і зможуть дуже швидко його масово виробляти. У поєднанні з комп'ютерним моделюванням та штучним інтелектом найкраща конструкція такої вакцини розраховується на комп'ютері та потім синтетично створюється. Це прискорює розробку вакцини і скорочує її з роками до лише місяців. Регуляторні органи показали, що в кризові періоди вони також можуть швидко затвердити нові процедури тестування та вакцинації, які зазвичай потребують років назад та назад з такими агенціями, як Міністерство Охорони Здоров'я?

Серед іншого, CRISPR дозволяє "шукати" конкретні гени, також гени вірусу. Завдя faut чому стало можливим створення створити° швидких т простих процедрр тевтванннbli.

Зрештою, редагування генів може дати нам можливість підвищити імунітет людства, змінивши наші гени та зробивши нас більш стійкими до вірусів та бактерій.

Коронaвірус – це не остання криза

Хоча коронавірус є своєрідним екзаменом для сучасного суспільства, ми також повинні усвідомлювати, що він не буде останнім збудником, який може вбити мільйони. Якщо нам не пощастить, корона може швидко мутувати і з ним стане важче боротися. Наступні небезпечні віруси, грибки чи бактерії, ймовірно, не за горами. Отже, нам потрібно підтримувати новітні Винаходи бватехнологїї, а не блокувати гететичe доож comprisvep.

Наразз чимало т яанини і навіть прямо заборони стоять мж іноваццяии Â велiné. Нам потрібно переосмислити нашу неприязнь до генної інженерії та прийняти її. Постійна боротьбa з новоявними хворобами потребує сучасних відповідей.

Publié à l'origine ici.


Partager

Suivre:

Plus de messages

Abonnez-vous à notre newsletter

proche
fr_FRFR