fbpx

Ми звикли до різноманітних рейтингів найкращих авіакомпаній чи аеропортів. А ось на залізничному транспорті їх значно менше. Хоча і ним користуються мільйони пасажирів. Тому мандрівникам, особливо тим, хто любить подорожувати потягами, стане цікавим новий рейтинг найзручніших для пасажирів залізничних вокзалів Європи.

Новий рейтинг підготувала організація Centro de escolha do consumidor, яка займається захистом інтересів споживачів. До нього включені 50 найбільших залізничних станцій Європи. Остаточне місце в рейтингу визначалося за багатьма показниками, наприклад, за чистотою, завантаженістю платформ, кількості пунктів призначення, ресторанів та магазинів, конкуренції між компаніями-перевізниками, наявності кімнати відпочинку першого класу тощо.

Índice da Estação Ferroviária

St. Pancras Internacional

Перше місце в цьому рейтингу зайняв залізничний вокзал St. Він отримав 116 балів зі 139 можливих. В повідомленні Consumer choice center вказується, що нечасті страйки, зручність для пасажирів та наявність міжнародних напрямків допомогли йому здобути лідерство. Вокзал відкрився ще в 1868 році. Поряд з колишнім гранд-готелем Midland – це шедевр вікторіанської інженерії і готичної архітектури та одна з найелегантніших станцій світу. St.

Estação Central de Zurique

Трохи менше балів – 111 – набрав Estação Central de Zurique. Це найбільший залізничний вокзал Швейцарії. Звідси можна подорожувати як самою Швейцарією, так і до Німеччини, Італії, Австрії та Франції. Обслуговуючи до 2915 поїздів на день, Estação Central de Zurique є одним з найбільш завантажених залізничних вокзалітів у світі. Він складається з декількох рівнів – з платформами як на землі, так і під нею. Вони пов'язані між собою підземними переходами та торговим центром.

Estação Central de Leipzig

На третьому місці розташувався Leipzig Central Station, відкритий у 1915 році. Це одна з найбільших залізничних станцій Європи за площею. Вокзал має 19 надземних платформ, розміщених під шістьма залізничними навісами, багаторівневий зал з високими кам'яними арками та фасадом довжиною 298 метрів. На місці закритої колії №24 знаходяться кілька історичних локомотивів Deutsche Reichsbahn. Станцією оперує DB Station & Service (дочірня компанія Deutsche Bahn).

Roma Termini

Найпівденніший вокзал з рейтингу – Roma Termini – зайняв четверте місце. Це найбільша італійська залізнична станція. Її назва походить від району, де вона розташована. В свою чергу, він отримав назву від терм (громадські заклади для миття та водних процедур у Стародавньому Римі) Діоклетіана, які розташовані через дорогу від головного входу до вокзалу. Roma Termini має регулярне залізничне сполучення з усіма великими італійськими містами, а також щоденні міжнародні рейси до Мюнхена, Женеви, Відня. На станції розташовані 33 платформи. На площі Piazza dei Cinquecento перед вокзалом знаходиться головна автобусна станція міста.

Estação Central de Munique

Головний залізничний вокзал Мюнхена München Central Station. Це одна з трьох станцій Мюнхена, яка має міжміське сполучення. Інші – München Ost і München-Pasing. На München Central Station розташовані 32 платформи. Також під землею знаходяться платформи метрополітену і міської електрички. Перша залізнична станція Мюнхена була побудована приблизно за 800 метрів на захід у 1839 році. На нинішньому місці вона відкрита в 1849 році. Вокзал неодноразово перебудовували, в тому числі після сильних пошкоджень під час Другої світової війни.

Estação Central de Hamburgo

Головний залізничний вокзал Гамбурга Hamburg Central Station відкритий в 1906 році. Щодня в середньому ним користується 550 тисяч пасажирів. Estação Central de Hamburgo є наскрізною станцію з острівними платформами. Вокзал є одним з головних транспортних вузлів Німеччини, який поєднує міжміські маршрути Intercity Express з міськими метрополітеном та електричкою. На північній стороні будівлі вокзалу розташований торговий центр. Станція знаходиться під управлінням DB Station & Service.

Estação Central de Berlim

Головний залізничний вокзал столиці Німеччини Berlin Central Station почав функціонувати за два дні після урочистого відкриття 26 травня 2006 року. Він розташований на місці колишньої залізничної станції Lehrter Bahnhof. Довжина вокзалу становить 430 метрів, а деяких платформ – 80 метрів. Станція знаходиться під управлінням DB Station & Service.

Milão Central

Головний міланський залізничний вокзал Milano Centrale є другим найбільшим за пасажиропотоком вокзалом Італії. Офіційно відкритий в 1931 році, щоб замінити старий центральний вокзал, побудований у 1864 році. Milano Centrale має високошвидкісне сполучення з Турином, Венецією, Вероною, Болоньєю, Римом, Неаполем та Салерно. Крім того, звідси можна відправитися до Берна, Лугано, Женеви, Цюріха, Парижа, Відня, Марселя, Мюнхена. Станція також поєднана з міланським аеропортом Мальпенза потягом Malpensa Express. Вокзал має 24 платформи.

Moscou Kazansky

Московський залізничний вокзал є одним з дев'яти залізничних терміналів Москви. Звідси потяги відправляються, головним чином, на схід та південний схід. Будівництво станції закінчилося в 1940 році. Будівля вокзалу нагадує дозорну вежу Сююмбіке в Казанському кремлі.

Estação Central de Frankfurt

Головний залізничний вокзал Франкфурта-на-Майні Frankfurt Central Station відкритий у 1888 році. Через своє розташування посеред Німеччини та використання транспортного вузла для подорожей на великі та короткі відстані, Deutsche Bahn вважає його найбільш важливою станцією в країні. Щоденно з вокзалу відправляється більше 340 міжміських і 290 регіональних потягів. Кожного дня Frankfurt Central Station користуються 450-460 тис. пасажирів.

Compartilhar

Seguir:

Mais postagens

Assine a nossa newsletter

Role para cima