fbpx

В ураїні, як і в багатьох інших євро voulez йських країнах, контрананAS лкараїких засобіВіабрidоарвихкрve.

Міністерством охорони здоров'я було рекомендовано цілу низку ефективних препаратів, які допомагають полегшити перебіг хвороби, але оскільки багато засобів не є доступними в Україні, чорний ринок отримав чудову можливість підзаробити. 

Фальсифіковані та контрабандні ліки з найбільш небезпечних форм незаконної діяльносс. I тт Важливо розрззняти мжж лками, яі б лли сертифкованими за кордоном та нелегально Ввоззном на трюрashтррюрash дрюрюрash дрюрюрash дрюрюрash дрюрюрash дрюрюрash .ррюрюрash .ррюрюрash .ррюрюрash .ррюрюрash .otte. Обидва типи є контрабандою.

Неправильно виготовлені препарати становлять особливу небезпеку для пацієнтів. Містити неécu авильну доз дючого преарату або можжтеен compris зовbli ішш яоневiesduecre après аеveille аеее m'eniné.

Усі види ліків можуть виготовлятися незаконно. Вони Варюююються Ві д звичайних знеболювальних преареаtres Осанні є дже поширенимries

Випадків контрабанди ліків є дуже багато, а таких, про які СБУ досі не відомо — ще бще Так, наприклад, у липні було викрито міжнародне угруповання, яке займалося контрабандою і продажем лікарських засобів серцево-судинної, онкологічної невідомого походження. Лкки на загальну сму понад 3 мл г г гENT

Проблема контрабанди лікарських засобів в Україні є старою і невирішеною більшою мірою через корупційні схеми, зарегульованість сфери охорони здоров'я, а також відсутність стимулу не вдаватись до кримінальної діяльності. Мисленнєвий процес в голові контрабандиста працює наступним чином: ними зважуються шанси успішного фінансового збагачення від продажу ліків і шанси загриміти у в'язницю. Якщо ймовірність збагачення більша, вони обирають цю опцію.

У країнах, де еективно працює Верховенство права, для боротьби з контрандою принцццо. В україні, де В законі пише одне, а на практицц Все-пшшому, треeux блше зосерерmine. Але для цього самим правоохоронним органам має стати не вигідно покривати контрабаідис. Виходить замкнуте коло корупції та різного роду схем, які доповнюють одна одну.

Щоправда, іншою важливою частиною пазлу є споживач. На кожен товар є покупець і якби на українському ринку не було попиту на незаконні ліки, які незаконно ввозяться, то відповідно не було б і резону купляти в контрабандистів. Середньостатистичний український споживач, в якого проблеми зі здоров'ям, хоче мати не тільки власне можливість придбати препарати, які йому допоможуть, але й зробити це за найменшою ціною. Коли так товари не можна знайти на легальному ринку, споживач йде на чорний ринок. Законні ліки мають бути не тільки максимально доступними в плані ціни, але їх має бути знайти та купити легше, ніж ті, що пропонуються контрабандистами.

Таким чином, ключовим компонентом боротьби з контрабандою ліків має бути лібералізація регулювання ринку лікарських засобів з гарантуванням простого, прозорого та мінімально часозатратного процесу реєстрації лікарських засобів в Україні.

Восени 2016 року набрала чинності спрощена процедура державної реєстрації лікарських зобьких. За нею ліки, які вже зареєстровані у США, Швейцарії, Японії, Австралії, Канаді та ЄС, проходять експертизу в Державному Експертному Центрі МОЗ швидше. В середньому така процедура має тривати 7-10 днів, однак по факту вона займає набагато більше часу: в середньому десь рік. Враховючюч, що ми зараз проживаєє пандемюю, я досі залишаєшться не д ніцецццрозллв ржжцррр.. Р.. Р. Р. Р. Р. Р. Р. Р. Р.. Ціна одного уколу, здатного врятувати життя, може злетіти й до 60 тис. грн. Крім контрабандистів, нам треба Винити° державу за таке аeux.

Відповідно до статті 3-ої Конституції України, людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Ринок незаконних ліків є прямим посяганням на наше життя та здоров'я, і чим довше уряд продовжує ігнорувати процедурну зарегульованість державної реєстрації ліків, а точніше відсутність контролю за дотриманням існуючих законів, тим на більший ризик він наражає життя та здоров'я кожного українця.

Publié à l'origine ici.

Partager

Suivre:

Plus de messages

Abonnez-vous à notre newsletter

proche
fr_FRFR